De Europese organisatie voor mensen met een stollingsstoornis (EHC) volgt de ontwikkelingen van het coronavirus op de voet. Zij hebben een standpunt naar buiten gebracht.
Wat betekent het coronavirus voor stollingsconcentraten?
Door zuivering van plasma wordt het risico op overdraagbare infecties heel klein. Volgens de EHC zijn de huidige stappen effectief genoeg om het coronavirus te kunnen elimineren. Dit geldt voor zowel medicijnen op basis van plasma als ingevroren plasma. Voor recombinant producten is er geen kans op overdracht van het coronavirus.
Hoe groot is het risico op besmetting?
De EHC verwijst hiervoor naar het Europees Centrum voor ziektepreventie en –bestrijding (ECDC). Zij melden dat de kans op verdere besmetting binnen Europa klein is. Zeker met de juiste maatregelen van (gezondheids)instellingen en tijdige diagnose.
Kan ik internationaal reizen?
Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft onlangs een negatief reisadvies gegeven voor de provincie Hubei, in China. Voor China geldt een aangepast reisadvies: alleen noodzakelijke reizen.
Heb je vragen over jouw behandeling? Neem dan contact op met je behandelaar.
Het volledige (Engelse) standpunt van de EHC is hier te lezen.