Vrijdagmorgen 26 april ging het op RTL4 in Koffietijd over vrouwen met een stollingsstoornis. Dat ook vrouwen een stollingsstoornis kunnen hebben, is veel onbekender dan bij mannen. NVHP-lid Evelyn Grimberg vertelt haar persoonlijke verhaal. Dokter Karin van Galen geeft uitleg.
Ook hemofilie-draagsters of vrouwen met de ziekte van Von Willebrand of slechte bloedplaatjes kunnen last hebben van spontane bloedingen en zeker de menstruatie kan heel hevig zijn en zo voor problemen zorgen.
Op deze site kun je veel informatie vinden en je kan altijd het NVHP-lotgenotencontactteam benaderen (mailen naar nvhp@nvhp.nl of tijdens kantooruren bellen naar 033-2471049). Je wordt dan met een vrouw in contact gebracht die je met-een-half-woord al begrijpt.
- Op de besloten NVHP-Facebookgroep voor vrouwen kun je ook in contact komen met vrouwen die weten wat het is om veel en vaak last van blauwe plekken en bloedingen te hebben.
- Basisinfo op site over vrouwen en bloedstolling
- Brochure Vrouwen en stollingsstoornissen
- Symptomenchecker
- Von Willebrandbrochure
- Von Willebrand huisartsenbrochure
- Draagsters: 110 vragen en antwoorden over draagsterschap
- Boek Bloedmooi, lees er hier dan meer over en klik op de maillink om het gratis te bestellen.
- Wil je testen of jij een probleem hebt met je stolling, dat kan – in het Frans of Engels – op deze site.